Urfa’da Gençler STEM Tabanlı Eğitimler İle Geleceğe Hazırlanıyor

Genç STEM Eğitim Ve Araştırma Derneği Olarak Amacımız, Ulusal Ve Evrensel Normların Farkında Olan, Tüm Teknolojik, Bilimsel Ve Akademik Gelişmeler Işığında, Bilgi Toplumunun Bireylerini Yetiştiren, Öğrencilerin Kişisel Ve Akademik Gelişimlerine Çağdaş Bir Eğitim Ortamı Sağlayan bir Eğitim Merkezi Olmaktır.

Projemizin Amacı Daha Önce Yaptığımız Genç Mühendisler Projesinin Devamlılığını Sağlayarak, Bölgenin Beşeri Sosyal Sermayesi, Ekonomik Ve Kurumsal Yapısı İle Bölgenin Teknolojik Dünyaya Gelişimini Amaçlamaktadır.
Neden STEM? Önce Ki Projemiz Olan “Genç Mühendisler Projesiyle” Bir Çok Gencimize Ulaşarak Bu Eğitimi Verdik Ve Vermeye Devam Ediyoruz. Gelenekçi Eğitim Yaklaşımlarının Beraberinde Getirmiş Olduğu Ezberci Eğitim Anlayışı, Öğretmen Merkezli Öğretim, Sıkı Disiplin Anlayışı Gibi Sistem ‘den Kaynaklı Mevcut Sorunlar; Çocuğun Gerçek Hayat Durumlarından Kopuk Olmasına Ve Problem Çözme, Eleştirel-Analitik Yenilikçi Düşünme Becerilerinin Gelişmesine Engel Olmaktadır. Dolayısıyla, STEM & Robotik Eğitimi Bu Noktada Eksikliklerimizi Giderebilecek Bir Eğitim İmkânını Bizlere Sunmaktadır. Bizlerde Bu Eğitim Modeli ile Gün Geçtikçe Kendimizi Geliştirerek Gelecek Nesillere Bunu Aktarmayı Hedeflemekteyiz.

“Genç Dimağların Mühendisleri” Projesi Kapsamında Eğitimlerimiz Ortaokul Ve Lise Öğrencilerimiz İçin Devam Etmektedir. Eğitim İçeriklerimizin Bir Kısmı;

– Robotik Kodlama,

-3 Boyutlu Tasarım ve Modelleme,

– Temel Elektronik,

-Nesnelerin İnterneti,

Gibi Bir Çok Konuda STEM Ve Teknolojik Tabanlı Eğitimler Verilmektedir.
Şu ana kadar bine yakın öğrencimize eğitimler verip atölye çalışmaları gerçekleştirdik.
Şu anda COVID-19 Önlemlerinden Dolayı Eğitimlerimiz ve Atölye Çalışmalarımız ZOOM Programı Üzerinden Online Bir Şekilde Eğitmenlerimiz Tarafından Verilmektedir.

Eğitimlere Katılmak ve Eğitimlerden Haberdar Olmak İçin: https://www.gencSTEM.com/
ziyaret edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir