Gelecek Partisi Urfa Yönetimi Davutoğlu’nu Hançerliyor

Şanlıurfa Gelecek Parti İl Başkanı, Akçakale İlçe Başkanı’nın istifası istedi. Akıllarda tek bir soru; “Gelecek Partisi Urfa Yönetimi Davutoğlu’nu Hançerliyor mu? Sorusunu getirdi.

Bilindiği üzere gelecek partisi Şanlıurfa’da çalışmalarından çok istifaları ile hep gündemde. Bu kez de istifa eden Akçakale İlçe Başkanı yerine atanan İlçe Başkanı parti yönetiminde olan siyasi İşler Başkanı Musa Yiğit’in istifasını istedi. Şanlıurfa Gelecek Parti İl Başkanı Abdullah Yeşil, gönderdiği bir yazı ile Akçakale İlçe Başkanı Musa Yiğit’in istifasını istedi. Musa Yiğit ise bu istifa istediğinin yazıldığı yazıyı sosyal medya hesabından yayınladı. Gelecek Parti Akçakale İlçe Başkanı Musa Yiğit, yayınladığı yazıda şu ifadelere yer verdi; “Bunlar yokken ben Sayın Genel Başkanımız Ajmet Davutoğlu ile yola gönüllü olarak çıktım. Siyasi İşler Başkanı olarak ben görevimin başındayım. İstifa da etmiyorum. Evime kağıt parçası yollayıp istifamın istenmesi Urfa’da işinin ehlinde olmadığının göstergesidir”

Zaten Gelecek Partisi Urfa’da kurulduğu günden beri tutunamadı. Davutoğlu, Urfa’ya gelişinde de skandallarla dolu bir gezi gerçekleştirdi. Özellikle gazeteci ayrımı yapılması, gazetecilerin basın toplantılarına davet edilmemesi de gün yüzüne çıktı ve Davutoğlu’nun gelişinden çoğu Urfalı’nın haberi olmadı. Hal böyleyken gelecek partisine emek vermiş insanların istifasının istenmesi “Davutoğlu Urfa’da teşkilatı tarafından hançerleniyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir