Başkan Kılcı’dan 15 Temmuz Mesajı

Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bir kez daha milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için canlarını feda eden bir gül bahçesine girercesine kara toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Vatanımızı, istiklalimizi, birlik ve beraberliğimizi canları pahasına savunan, bu kutlu mücadele sırasında yaralanan, sakatlanan tüm gazilerimize milletim adına şükranlarımı ifade ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına da sabrı cemil niyaz ediyorum.

Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Onlar sahurlarda, iftarlarda kandiller yansın, teravihlerde kubbeler Allah kelamıyla inlesin diye canlarını feda ettiler. Onlar Sultanahmet’te, Hacıbayram’da, Süleymaniye’de, Diyarbakır Ulu Camii’nde bayram sabahları hiç eksik olmasın diye şehit oldular.

Şehitlerimiz bizim istiklalimizin, bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Bizim tarihimiz şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarının tarihidir. Malazgirt’i Battal Gazi’den, İstanbul’un fethini Ulubatlı Hasan’dan ayrı düşünebilir miyiz? Çanakkale Seyit Onbaşı’nın cesareti, Kınalı Hasan Ağa’nın saflığı Doktor Tarık Nusret’in özverisi olmadan okunabilir, anlaşılabilir mi? Kurtuluş Savaşımızın her bir cephesi şehit ve gazilerimizin hikayeleriyle bezeli değil midir?

Bu durum bin yıl önce, yüz yıl önce nasılsa, bugün de öyle. Bugün de askerimiz, polisimiz, köy korcumuz tam bir seferberlik ruhuyla Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizde terör örgütüne ve örgütün ipini elinde tutan şer odaklarına karşı büyük bir kahramanlık destanı yazıyor. Sizin evlatlarınız, eşleriniz, yakınlarınız, Türkiye’nin yeni istiklal mücadelesini adım adım zafere taşıyor. Onlar bizi vatanımızı parçalamak isteyenlere karşı birlik ve beraberliğimizi kanlarıyla tescil ediyor. Rabbim hepsinden râzı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir