MHP’li İsim İsyan Etti: Halka Tepeden Bakmayın

Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan elektrik sorunu devam ediyor. Özellikle son aylarda şehirdeki elektrik kesintilerinin yanı sıra çiftçilerin de ekinlerini sulamak için kullandığı elektrikler de kesilmeye başladı.

Tarlasını sulayamayan çiftçiler Şanlıurfa’nın birçok bölgesinde isyan edip protestolar yaptı. Yolu trafiğe kapatan çitçilerin isyanını hiçbir yetkili duymazken MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu, Urfa siyasilerinin TBMM’de şehrin sorunları ile ilgilenmediklerini dile getirdi.

Gündoğdu, konu ile ilgili yaptığı paylaşımda isyan ederek, Urfa siyasilerinin mecliste her gün yasa değiştirdiğini ve ellerinde böyle bir güç varken devletin elektrikleri özelleştirmesini durduramadığını belirtti. Milleti TEDAŞ’tan kurtarmanın yolu TBMM’den geçerken insanların çektiği bu zulmün durdurulmasını isteyen Gündoğdu, konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Hakkımızı helal etmiyoruz. Kim duyarsız kim bu millete acı çektiriyorsa Allah bin bir belası versin. Yazın ortasında tam ülkemiz kuraklık içinden geçiyor. Yeraltı kaynaklarında emek harcayıp Türkiye’nin lokomotifine katkı sunan

Bitki, pamuk, buğday, arpa yetiştirmeye çalışan, Türkiye’nin ekonomisine katkı sunan çiftçilerimizi ödüllendireceğimiz yerde adete TEDAŞ belasını milletin başına musallat etmişiz. Canından bezdirip cezalandırıyor.

Hiç bir yetkili çıkıp bu zulüme dur demiyor ve millet meclisinde her gün yasa değiştiren milletvekillerimiz özellikle devlet elektrikleri özelleştirmesini durduramadılar. Kanun değiştirmeyip maalesef halkı zalim TEDAŞ’a mahkum bıraktılar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir