Urfa’da havaya ateş açtığı için sürgüne gönderilen Keşküş, kendisini sürgüne gönderen hükümeti eleştirdi

Urfa Gençlik Spor İl Müdürüyken silahla havaya mermi sıktığı görüntüler ortaya çıkınca görevden alınan ve şimdi Ankara’nın Nallıhan İlçesi’nde Milli Eğitim Şube Müdürü olarak sürgünde olan Hakan Keşküş, kendisini görevden alıp sürgüne gönderen hükümete uçakta salladı.

Keşküş, Urfa’ya iki günden beridir uçak inmemesini eleştirdi. “İki gündür urfa’ya uçak inmiyor. Neymiş, pist sorunlu inemiyoruz” diyen Keşküş, Urfa ile ilgili yaptığı eleştiride şu ifadelere yer verdi;

Sevgili dostlar iki gündür Urfa’ya uçak inmiyor Hava muhalefeti var diye iki sefer uçağımız iptal edildi. Bugün geliriz dedik 1 saattir uçakta oturuyoruz neymiş pist sorunlu inemiyoruz. Yazık valla yazık ha bire iş yapmadan fotoğraf çektiren bir halk olduk. Bekliyoruz Allah sonumuzu hayr etsin.

Hakan Keşküş Neden Sürgüne Gönderildi?

2018 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Kardeşlik ve Spor Projesi kapsamında Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir etkinlik organize etmişti.

Etkinliğin bitmesinin ardından bir bağ evinde havuz başında verilen partide Onur Şan isimli türkücünün türkü söylediği sırada gençlere örnek olması gereken Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Hakan Keşküş, tabancasını çıkarıp havaya 8 el ateş etmişti.

Görüntülerin sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanmasının ardından tepkilerin odağı olan o dönemin Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Hakan Keşküş, görüntülerin üzerine açığa alındı.

Soruşturması tamamlanan Keşküş, daha sonra Ankara’nın Nallıhan İlçesi’nde Milli Eğitim Şube Müdürü olarak sürgüne gönderildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir